Ahşap Yangın Kapısı

Ahşap yangın kapısı yüksek sıcaklıklara dayanıklı olan ve uygun binalarda kullanılan yangın kapısı türleri arasındadır. Kapı kapatıcısı, kapı kolu, giyotini, dürbünü ve fitili ile birlikte imal edilerek kalite testlerinden sonra montaj safhasına geçilmektedir. Tüm aksesuarları ve güvenlik ekipmanları ile birlikte teslim edilen ahşap yangın kapısı sanıldığının aksine yangına karşı yüksek dayanımlıdır.

Kaplamalı olarak farklı lake renkler ile imal edilen ahşap yangın kapıları alanınıza uygun ölçülere göre üretilerek pervazı ile birlikte yerleştirilmektedir. Uygun kanat kalınlığı ve kasa kalınlığı ile her iki yöne, sadece sağa ve sadece sola açılabilme seçeneklerine sahiptir. Bu tip kapıların kullanılacağı yere göre açılış yönleri belirlenmektedir. Kapı kolları elektronik olabileceği gibi manuel de yapılabilmektedir.

Yangına Dayanıklı Ahşap Kapı Üretimi

Yangın dayanıklı ahşap kapı üretimi konusunda lider firmalardan biri olarak TS EN standartlarına uygun bir imalat süreci yürütüyoruz. Ülkemizin her yanında geçerli TSE sertifikası ve uluslar arası olarak da AB ülkelerinde geçerli sertifikalar ile en yüksek kalitede ürünlerimiz ile hizmetinizdeyiz. Test edilmiş kapılar ile yangın güvenliğinizi arttırmak için uzman ekibimize güvenebilirsiniz.

Yangına karşı dayanıklı ahşap kapı üretiminde EI 1 ve EI2 özelliklerine dikkat etmek gerekir. Bütünlük ve 180 derece ısı yalıtımı özeliklerine göre üretilen yangın kapılarında S200 standardına göre duman sızdırmazlık özelliği de bulunmaktadır. Soğuk duman sızdırmazlık yeteneğine de sahip ahşap yangın kapıları tekrarlı açılmaya ve kapanmaya karşı direnç niteliği de bulunmaktadır.

Hastaneler ve yurtlarda, okullarda, bürolarda ve ofislerde kullanılan ahşap yangın kapısı türleri farklı yangın dayanımına sahip olmaktadır. F30, F30G, F60 ve F90 yangın dayanımlılığına sahip ahşap yangın kapıları farklı kanat seçenekler, en, boy, kasa kalınlığı, kanat kalınlığı ve pervazıyla üretim aşamasında gerekli kalite standartları gözetilerek imal edilmektedir.

Ahşap Yangın Kapı İmalatı - Türk Door

Ahşap Yangın Kapısı Nedir? Ve Özellikleri Nelerdir?

Ahşap yangın kapısı en fazla merak edilen ve aranan yangın kapıları arasındadır. Binanın mimari yapısı göz önünde bulundurularak istenen ahşap kapıların binayla uyumlu olmasına dikkat edilmektedir. Yangın kapılarında son zamanlarda artık estetik görünüme de önem verildiği için binayı tasarlayan mimarların seçenekleri arasında ahşap yangın kapısı da bulunmaya başlamıştır. Klasik yangın kapılarından daha farklı bir görünüme sahip olduğu için göze hitap etmektedir.

Ahşap yangın kapısının en önemli özellikleri arasında normal görünümde bina içi kapılardan farkı olmamasıdır. Elbette tüm yangın kapılarının temel amacı dumanı ve alevleri iletmemesidir. Ahşap yangın kapıları da bu temel amaca hitap edebilecek şekilde donatılmaktadır. Normal şartlarda daha hızlı tutuşma özelliği olan ahşap malzemesinden yapılan yangın kapısının dayanıklılığı konusunda hiçbir problem yaşanmamaktadır. Eski teknoloji ile mümkün olmayan ahşap yangın kapısı ürerimi artık son zamanların gelişen bilimsel teknikleriyle çok daha rahat şekilde tasarlanabilmekte ve imal edilebilmektedir.

Ahşap Yangın Kapısı Nedir? Ve Özellikleri Nelerdir? - Türk Door

Ahşap Yangın Kapısı Fiyat

Ahşap yangın kapısı fiyat konusunda piyasa şartlarına göre uygun fiyatlandırma yapan firmamız elbette kalitende ödün vermemektedir. İç kapı niteliğinde kullanılan ancak yangında normal kapılardan çok daha dayanıklı olan ahşap yangın kapıları yüksek standartlarda olmaktadır. Malzeme olarak yüksek dirençli malzemeler kullanılmakta olup dış kısmı için istenen kaplamalar kullanılabilir.

Yangın kapılarının belirli bir kalınlığı olmaktadır. Ahşap yangın kapılarında katman olarak biraz daha fazla uygulama yapıldığı için ses yalıtımında üst düzey performans alınmaktadır. Ses yalıtımını sağlayan diğer bir özelliği ise fitilleri olmaktadır. Böylece sabit bir iç kapıdan daha iyi şekilde yalıtım özelliğine sahip olmaktadır.

Ahşap Yangın Kapısı Fiyat - Türk Door

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Türk Door
Web Tasarım: Veli KARABOĞA

  • Hamide Mah Güller Sok B4 Çekmeköy/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.