Sertifikalı Yangın Kapısı

Sertifikalı yangın kapısı yetkili kuruluşlardan akredite edilmiş lisanlar ile üretilmektedir. Çeşitli ulusal ve global yeterlilik ve kalite kuruluşları tarafından belirlenen standartlar, yangın kapısı üreticileri tarafından kullanılmakta ve bu standartlar sayesinde ortaya yangına karşı dayanımlı kapılar imal edilmektedir. Yapı işlerinden sorumlu yerel yönetim birimleri tarafından yapılan denetimlerde ve Çevre-Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan kontrollerde, kullanılan yangın kapılarının sertifikalı olmasına dikkat edilmelidir.

Binaları inşa ederken mimarlar tarafından yapılan yangın kapısı alımlarında sertifikalı yangın kapısı olması gerekmektedir. Yetkili firmalar tarafından üretilen bu yangın kapılarının tüm birimlerinin imalat standartları belirlenmiştir. Uluslar arası sertifikasyon normlarına göre yangın kapısı kasası, kanadı, menteşeleri, fitili, panik barı gibi tüm unsurlar, kendileri için belirlenmiş teknik normlara göre imal edilmektedir. Aynı normlar kullanılarak montajı gerçekleşmekte, belirli standartlar uzun yıllar kullanılmasını sağlamaktadır.

Sertifikalı Yangın Kapısı İmalatı

Sertifikalı yangın kapısı imalatı tüm gereksinimleri karşılayacak şekilde, ileri teknoloji ürünü makineler ile tamamlanmaktadır. EN 1634-1 normları yangın kapıları için genel olarak kabul edilen ve uluslar arası geçerliliği olan sertifikadır. Bir yangın kapısının sertifikalı olması ülkemizde de kabul gören bu normlara uygun olması anlamına gelmektedir. Elbette farklı nitelikteki yangın kapıları için farklı standart türlerine de dikkat edilmektedir.

Hem yangın merdiveni kapıları için hem de bina içindeki yangın yayılma riskini önleme amaçlı yangın kapıları için farklı standartlara uyulabilir. Ancak genel yapı itibariyle yangın kapısının yangına karşı yüksek dayanımlı olması, duman sızdırmaması ve güvenli geçişi sağlaması şartları aranır. İmalattan montaja ve servise kadar giden tüm hizmet aşamalarında yüksek kaliteden ödün verilmemektedir. Sertifikalı yangın kapısı imalatında geçerli normlara uygun üretim yaparak, uzun yıllar kullanacağınız yangın kapıları üretiyoruz.

Sertifikalı Yangın Kapısı - Türk Door

Sertifikalı Yangın Kapısı Nedir? Ve Özellikleri Nelerdir?

Sertifikalı yangın kapısı denince akla TSE tarafından belirlenen normlara uygun, kullanışlı, dayanıklı ve güvenli kapılar gelmektedir. Enstitü tarafından endüstriyel faaliyet gösteren ve bir katma değer üreten tüm işletmeler için çeşitli normlar saptanmıştır. Birbiriyle uyumlu olan tüm birimleri ile bir bütün halinde yangına karşı direnç gösteren yangın kapılarının tüm türleri sertifikalıdır. Yangın güvenliği için en iyi tasarımlardan biri olan sertifikalı yangın kapısı modellerini inceleyerek, binanızın mimari yapısına uygun bir tercihte bulunabilirsiniz.

Sertifikalı yangın kapısı özellikleri, ihtiyaç duyulan tüm şartları karşılar. 60 dakika, 90 dakika ve 120 dakika yangına dayanımlı olan kapı türleri müşterilere özel ölçüler ile üretilmektedir. Standart olarak istediğiniz yangın kapılarının imalatı daha hızlı olmakta ve buna bağlı teslimatı da aynı hızda gerçekleşmektedir. Menteşelerde bulunan güvenlik pimleri yangının basıncına karşı kapının kasa ve duvar arasındaki güvenliğini sağlamaktadır. Hava ve ses yalıtımına sahip olması beklenen ve yangın anında çok işe yarayan bir özellik olarak göze çarpmaktadır.

Sertifikalı Yangın Kapısı Fiyat - Türk Door

Sertifikalı Yangın Kapısı Fiyat

Sertifikalı yangın kapısı fiyatı konusunda yetkili firmalar ile görüşmeden karar vermemenizi tavsiye ederiz. Olağanüstü bir sağlamlığa sahip kapıların ölçüleri ve imalatında kullanılacak malzemeler değiştikçe fiyatların da farklılık gözlenebilmektedir. Modüler şekilde tasarlanan ve imalatında sonra ilgili kalite testlerinden geçirilerek monta edilen yangın kapıları, bütün halinde yangına karşı binanızı ve sizi korumaktadır.

Duman sızdırmayan yangın fitilleri ile kapının hiçbir yerinden hiçbir şekilde duman sızmaz. Bilindiği gibi yangın anında yanan malzemeden ötürü ortaya birçok gaz türü çıkmaktadır. Bu gazlardan kimisi sadece duman şeklinde insan sağlığına zarar vermekte, kimisi ise zehirli içeriği ile direkt olarak boğma etkisi yaratmaktadır. Bu yüzden kapılarımız duman sızdırmayan özellikte imal edilmekte ve yangın anında güven içinde hareket etmenizi sağlamaktadır.

 

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Türk Door
Web Tasarım: Veli KARABOĞA

  • Hamide Mah Güller Sok B4 Çekmeköy/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.